Kırıkkale’nin Haber Siteleri
Gündem 71 Editörü • 4 Ağustos 2019 15:05
Kırıkkale’nin Haber Siteleri

Kırıkkale haber siteleri olarak hazırladığımız bu haberde sizlere Kırıkkale’ye ait haber siteleri hakkında bilgi ve haber sitesi hakkında bilgi vereceğiz.

Kırıkkale’de kaç tane haber sitesi var? Merak edilen konulardan birisi de, Kırıkkale’de haber siteleri neden bir araya gelemiyor.  Kırıkkale’de haber yapan Kırıkkale haber siteleri Türkiye’nin diğer illerine kıyasla oldukça fazladır. Yine Türkiye ortalamasına göre Kırıkkale’de gazeteciliğin en aktif olduğu İl’de Kırıkkale’dir.

GAZETECİLİK NEDİR?

Gazetecilik tüm Dünya’da önemli bir meslektir.  Gazetecilik, Basın ve yayın organlarında haberlerin araştırılmasından oluşturulmasına ve yayınlanmasına kadar ki mecrada görev veya görevler alan kişilerin oluşturduğu mesleğin adı olarak belirtilir.

Gazetecilik uzun bir geçmişe sahiptir. Uzmanlar, gazeteciliğin tarihini Ortaçağlara kadar götürmektedir.

HABER SİTESİ NEDİR?

İnternet haber siteleri, internet kullanıcılarının güncel içerikler ile yani anlık haberler ile bilgilendirilmesini sağlayan, çoğunlukla haber ajanslarından gelen haberler ile desteklenen web siteleridir. Tüm internet haber siteleri bu şekilde çalışıyor diyemeyiz tabii. Çünkü birçok gazetenin, internet haber sitesi de bulunuyor ve dünyada da en çok güvenilir kaynak kabul edilen gazetelerin kendi internet haber siteleri oluyor.

Yüzlerce internet haber sitesi var demiştik. A’dan Z’ye bir sıralama yapmaya çalışıp internet haber listesi oluşturmaya çalışsak sanırım saatlerimizi alır. Bu nedenle internet haber siteleri listesi yapmaktan ziyade. Ülkemizde bu işin amiral iki gemisinden küçük bir örnek vereceğim. Türkiye’den internet haber sitelerine örnek vermek gerekirse, bu işin ‘ilkleri’ olarak kabul edeceğimiz. ‘Milliyet ve Hürriyet’ gazeteleri olarak göze çarpıyor. Yazının başında, yüzlere internet haber sitesi olduğundan bahsetmiştik. Fakat verdiğimiz örnek sadece bu iki gazete oldu… Peki neden?

Bunu bildiğimiz ‘pasta’ ile açıklayalım: İnternet haberciliğini büyük bir pasta olarak görelim. Herkes bu pastadan belli bir miktarda pay alıyor ama kim ne kadar alıyor önemli olan bu. Dile getirdiğimiz bu iki internet haber sitesi, hem Türkiye’nin en çok gazetelerinden biri, hem de Türkiye’nin en çok ziyaretçi alan internet haber siteleri olma unvanını taşıyor.

İnternet haber sitelerinin çalışma düzeninden yani var olan çalışma bürokrasisinden basitçe bahsetmek istiyorum. Yani orada çalışanlar kim? Neler yapıyorlar?

Kırıkkale Haber Siteleri

Gündem 71
Ayrıntı Gazetesi
Bayrak Gazetesi
Gazete Kale
Haber71
Haber Kale
Haberci71
İl Gazetesi
Kale Haber
Kırıkkale Keskin
Kırıkkale Son Haber
Kral71
Manşet Gazetesi
Pusula Gazetesi
Yenigün Gazetesi

Kaynaklar: Bilgit, Çokokunan

Kırıkkale ile ilgili daha fazla bilgi almak için Kırıkkale sayfamızda bulunan haberlere göz atabilirsiniz.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!