TikTok Para Hesaplama Nasıl Yapılır? [2021]
Gündem 71 Editörü • 2 Ocak 2021 17:01
TikTok Para Hesaplama Nasıl Yapılır? [2021]
Kırıkkale Haber

TikTok Para hesaplama 2021, yılı itibariyle etkileşiminize ve takipçi sayınıza göre, TikTok hesabınızdan tahmini kazancınızı hesaplamanıza olanak tanır.

TikTok para hesaplayıcı araç, tiktok üzerindepotansiyel kazanç kılavuzları sağlamak için geliştirildi. Tiktok para hesaplama sitesi ile hem marka hem de tiktok üyeleri, tiktok üzerinden ne kadar para kazanıldığını hesaplayabileceklerdir.

>>TikTok para hesaplayıcı aracı açmak için tıklayın <<

tiktok-para-hesaplama-araci-001 TikTok Para Hesaplama Nasıl Yapılır? [2021]

TikTok Hesabınızı Büyütün

Muscial.ly olarak önceki yaşamına izin verseniz bile TikTok hala nispeten yenidir. Bu nedenle, insanlar hala platformda başarılı olmanın en iyi yollarını keşfediyorlar. İronik olarak, en başarılı yöntemlerden biri, başka bir sosyal ağ ile birlikte TikTok’ta paylaşımda bulunmaktır. En iyi TikTok kullanıcılarından bazıları YouTube’da popüler olan videolarda iyi izleniyor.

Kitlenizi Anlayın

İnsanların sizi neden takip etmek isteyeceğini sorarak başlamalısınız. Diğer binlerce hesabın sunmadığı neyi sunuyorsunuz? Eğlence mi? İyi bir şarkıcı, müzisyen, dansçı veya stand-up komedyeni misiniz? Videolarınızı komik hale getirecek kadar kötü müsünüz? Eğlenceli şaka videoları oluşturabilir misiniz? İnsanları motive edebilir veya hayatlarını iyileştirmeleri için onlara yararlı ipuçları sağlayabilir misiniz? Yoksa sadece video kliplerinize değer katmayan başka bir dudak eşleştiricisi misiniz?

Bu aynı zamanda hedef kitlenizi daha iyi tanımanıza yardımcı olur. Kendiniz için video yapmıyorsunuz. Herkesi mutlu etmeye çalışan çok çeşitli videolar da yapmamalısınız. Başarılı TikTokerler, izleyicilerinin seveceğini bildikleri videolar hazırlar. Dikkatinizi belirli bir insan grubuna ayırmak, rastgele içerik oluşturmaktan çok daha kolaydır.

Profilinizi Mükemmelleştirin

TikTok’un en önemli bölümlerinden biri profilinizdir. Bu, kimliğinizi oluşturabileceğiniz “sayfanız” dır. Profilinizin hedef kitlenize çekici görünmesini istiyorsunuz. Profilinizin bir yaratıcı olarak kimliğinizi vurgulaması gerekiyor. Hedef kitlenize neden sayfanıza abone olmaları gerektiğini göstermesi gerekir. Profiliniz, birçok insana ilk izleniminizi verdiğiniz yer olacak, bu yüzden kalabalığın arasından sıyrılmasını istersiniz.

Sıfırdan başlıyorsanız, mükemmel kullanıcı adını yaratma şansınız var. İnsanların söylemesi ve hecelemesi kolay olmasını ve tercihen sizinle ve nickinizle alakalı olmasını istiyorsunuz. İdeal olarak, tüm sosyal profillerinizde aynı kullanıcı adına sahip olmanız gerekir, böylece TikTok hayranlarınız YouTube, Twitch ve Instagram kanallarınızı ne zaman bulduklarını bileceklerdir. Paylaşmayı düşündüğünüz videoların türü, profilinize bakan herkes tarafından anlaşılır olmalıdır. Yine de, özellikle tipik bir genç TikToker iseniz dikkatli olun. Bazı sürüngenler TikTok’u kötüye kullanıyor. Profilinizde çok fazla kişisel bilgi vermeyin veya insanların istismar edebileceği tehlikeli resimler / videolar yüklemeyin. Bu nedenle, fotoğraflarınızın / videolarınızın arka planındaki hiçbir şeyin nerede yaşadığınız hakkında çok fazla bilgi vermediğinden emin olmalısınız.

Videoları Yüklerken Temel Kurallara ve Kurallara Uyun

TikTok’a video yüklerken belirli beklentiler vardır. Başlangıç ​​olarak, TikTok’un içerik kurallarını ihlal etmediğinizden emin olmanız gerekir. Videolarınızda uygunsuz hiçbir şey olmamalıdır; nefret söylemi, ırkçılık vb. yok. Bazı yetişkinlerin TikTok’u kötüye kullandığını unutmayın; bu nedenle, taciz edici olabilecek tamamen normal günlük aktiviteler yaparken kendi videolarınızı yüklerken dikkatli olun (örneğin, sizin ve arkadaşlarınızın pijama partisi videolarını yüklemek gerçekten iyi bir fikir mi?) TikTok’un halka açık bir sosyal ağ olduğunu unutmayın. Videolarınızı herkes görüntüleyebilir. Snapchat ve IGTV gibi, TikTok’taki sözleşme dikey videolar yüklemektir. İdeal en boy oranı 1080×1920’dir. Her videonun uygun bir açıklamasını yazın ve ilgili hashtag’leri ekleyin. Her video için heyecan verici bir küçük resim seçin. Videolarınız için en uygun kategorileri seçtiğinizden emin olun.

Tutarlı İçerik Üretin

Ayrıca, hedef kitlenizin ne bekleyeceğini bilmesi için tutarlı bir model oluşturmak isteyeceksiniz. “Tek vuruşluk bir mucize” olmanın pek bir anlamı yok. İnsanlar her Salı ve Cuma günleri sizin için belirli türde bir video beklediklerini bilirlerse, o günlerde en son videonuzu izlemek için TikTok’a geri dönecekler. Ayrıca, takipçilerinizi daha da genişleterek arkadaşlarına sizden bahsetme olasılıkları daha yüksektir.

Ana videolarınızın arasına kısa “hayattan kesit” tipi videolar eklemeyi düşünebilirsiniz. Bu, izleyicilerinizin sizi daha iyi tanımasına ve anlamasına yardımcı olur. Alternatif olarak, daha nişlere özgü olanların yanında Vlog’lar da yapabilirsiniz.

İdeal olarak, niş temalı videolarınızın hepsinin aynı görünüme ve hislere sahip olmasını istersiniz – kendi tarzınızı yaratmak istersiniz. Bu, sadece dudak senkronizasyonu videoları yapıyor olsanız bile geçerlidir. En iyi TikTokerlerden birkaçı dudak senkronizasyonu videoları yapmaya başladı, ancak seçtikleri şarkı türleri ve videoları yapma biçimleri onları tanımlanabilir hale getirdi.

Müzik dışı videolar yüklüyorsanız, sesinize ve üslubunuza göre bir hikaye anlatmalarını istersiniz. Her videoda benzer bölümlere sahip olabilir veya her videoyu benzer şekilde çekebilirsiniz.

TikTok Para Hesaplama Doğru Mu?

tiktok-para-hesaplayici TikTok Para Hesaplama Nasıl Yapılır? [2021]

TikTok’un reklam ağı daha da gelişene kadar TikTok influencer’larının para kazanmasının en kolay yolu markalarla doğrudan anlaşmalar yapmaktır. İnsanlar platformda daha iyi tanındıkça, markaların kendilerine iş önerileriyle yaklaşmalarını sağlamaya başlayacaklar. Takipçilerinizi binler içinde saydığınızda, TikTok’tan para kazanmaya bakmaya başlayabilirsiniz. Şirketlerin, bireyin etki düzeyine bağlı olarak etkileyiciler tarafından tanıtılan markalı video başına 200 ila 20.000 dolar ödediği bilinmektedir.

Etkileyicilerin TikTok’ta para kazanabilmesinin yollarından bazıları şunlardır:

  • Videolarınızda markaları tanıtmak (tıpkı diğer etkileyici pazarlama biçimleri gibi), doğrudan veya daha dolaylı olarak (kutudan çıkarma videosu gibi veya sadece videolarınızda bir moda markasının kıyafetlerini giyerek)
  • Promosyonlarınızı diğer platformlarınızda çapraz tanıtmak, örneğin YouTube’dan iyi bir gelir elde ederseniz, insanları YouTube kanalınıza getirmek için TikTok kanalınızı kullanabilirsiniz.
  • Bir yerde sattığınız ürünleri tanıtmak için TikTok videolarınızı kullanma
  • Canlı videolar oluşturmak ve izleyicilerinizden ipuçları almak (eski adıyla Live.ly, ancak şimdi Go Live olarak adlandırılıyordu).

Üretim Değerlerinizi Zaman İçinde İyileştirin

Çoğu insan TikTok’a sınırlı bir bütçe, ekipman ve becerilerle başlar. Zamanla becerilerinizi geliştirebilmelisiniz ve umarım para kazanabilirseniz, bütçenizi ve ekipmanınızı da geliştirebilirsiniz. TikTok’ta başarının anahtarı yüksek kaliteli videolar üretmektir. Başarılı video yapma becerilerini öğrenmek için zaman ayırmalısınız. Her videoyu bir öncekinden daha iyi yapmaya çalışın.

TikTok Para Hesaplama Video Anlatım

Tik tok Para Hesaplama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TikTok Parası Nasıl Hesaplanır?

TikTok etkileşiminizi aşağıdaki formülle hesaplayabilirsiniz: [(Kalp sayısı + yorum sayısı) / takipçi sayısı] x100. Detaylar haber içeriğimizde..

TikTok’ta Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Araştırmalara göre, TikTok’ta belirli bir videodaki bir ürün yerleşiminden 500 ila 2.000 $ arasında kazanabilmesi için yaklaşık 100 bin takipçi gerekiyor.

Tik Tok’tan Zengin Olabilir Misin?

TikTok, içerik oluşturuculara herhangi bir para ödemez. TikTokerler, takipçileri tarafından gönderilen “hediyelerden” para kazanabilir.

İlginizi çekebilir: Tiktok Hesap Çalma

Gündem 71 Teknoloji