Uzaktan Whatsapp Ele Geçirme Nasıl Yapılır?
Gündem 71 Editörü • 10 Ocak 2022 23:53
Uzaktan Whatsapp Ele Geçirme Nasıl Yapılır?

Uzaktan whastapp ele geçirme nasıl yapılır ya da Whatsapp hesabı nasıl ele geçirilir Bu soru, birçok kişinin çözmek istediği şeydir.

Bu haber içeriğinde, telefondan başka birinin whatsapp’ına girmek için yöntemler ve bunlara karşı alacağınız önlemlerden bahsedeceğiz böylece bu hilelerden haberdar olarak WhatsApp hesabınızın saldırıya uğramasını önlemek için güvenliğini sağlayabilirsiniz. Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Girilir? hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu haberi okuyun.

Whatsapptan Başkalarının Gizlice Mesajlarını Okuma Neden İstiyorlar?

WhatsApp’ın etkinliğini izlemek, birinin arkasındaki gerçeği anlamanızı sağlar. Ebeveyn iseniz, çocuklarınızın güvende olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, zorbalığa uğrayıp uğramadıklarını veya yabancılarla iletişim halinde olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz. Çalışanlarınızın şirket sırları sattığını düşünen bir işverenseniz, gerçeği bulmak için WhatsApp’larını izleyebilirsiniz.

1. Çocuklarınızı Koruyun

Çocuklar genellikle netizenlerle sohbet etmek için WhatsApp’ı kullanırlar ve bu netizenlerin çocuklarınıza zararlı olup olmayacağından emin olamazsınız. Bu nedenle, çocuklarınızın sohbet geçmişini kontrol etmek ve çocuklarınızın tehlikede olmadığından emin olmak için WhatsApp’ı hacklemeniz gerekir.

2. Çalışanlarınızı İzleyin

Bazı çalışanlar, çalışma saatleri içinde aile veya arkadaşlarla sohbet etmek için sosyal uygulamaları kullanır. Bir işveren olarak, çalışanlarınızın verimliliğini sağlamanız gerekir. Çalışanların tembel olup olmadıklarını veya şirket sırlarını ifşa edip etmediklerini öğrenmek için WhatsApp gibi sosyal uygulamalarda çalışanların sohbet mesajlarını kesmek.

3. Silinmiş WhatsApp Mesajlarını Kurtarın

Telefonunuza iKeyMonitor’u kurduysanız, ancak WhatsApp hesabınızı / şifrenizi unuttuysanız veya WhatsApp mesajlarını yanlışlıkla sildiyseniz, orijinal kayıtları almak için WhatsApp hesabınızı hackleyebilirsiniz.

WhatsApp Çalma

https://www.youtube.com/watch?v=WsDCMNpQCi8

Kodsuz Whatsapp Çalma

whatsapp-calma Uzaktan Whatsapp Ele Geçirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web üzerinden Telefonu Olmadan Birinin kodsuz whatsapp mesaj okuma işlemi ile kolay bir şekilde uzaktan whatsapp ele geçirme mümkün olabiliyor.

Bu işlemler için sırasıyla şu adımları takip edin;

  1. Cihazınızda Chrome Tarayıcıyı açın ve şu siteye erişin: web.whatsapp.com
  2. Ayarlar’a dokunun ve Masaüstü Sitesi İste’yi seçin.
  3. Hedef cihazda WhatsApp’a erişin ve Ayarlar’a dokunun.
  4. WhatsApp Web / Masaüstü’nü seçin.
  5. Cihazınızdaki kodu hedef cihazla tarayın.
  6. Telefona erişmeden WhatsApp’ı kullanmaya başlayın.

WhatsApp Hesabınızın Saldırıya uğramasını nasıl önleyebilirsiniz?

WhatsApp’ınızı Kilitleyin, akıllı telefonunuzda bir telefon kilidi olsa ve ardından telefonlarınızda parmak izi kilitleri olsa bile, WhatsApp uygulamasını da kilitlemek daha akıllıca olacaktır. Bunlar, bireysel uygulamalarınızı kilitleyebileceğiniz bu dahili özelliğe sahip Xiaomi gibi akıllı telefonlardır, ancak standı almak için Play Store’dan üçüncü taraf uygulamaları da yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak, WhatsApp’ınıza ekstra bir güvenlik katmanı sağlayacaktır.

Telefonunuzu tanımadığınız kişilerle paylaşmayın, haber içeriğinde biri akıllı telefonunuzu birkaç saniye ele geçirirse neler yapılabileceğiyle ilgili olarak bahsettiğimiz gibi. Bu nedenle, bu gerçeğin farkında olun ve telefonunuzu başkalarıyla paylaşırken her zaman dikkatli olun.

Bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyi engelleyin. Bu ayar, telefonunuzda bilinmeyen kaynaklardan APK kurulumlarına neden izin verilmediği için ekstra bir güvenlik katmanı sağlamada yararlı olabilir. Uygulamalar yalnızca, genellikle bu tür casus yazılım uygulamalarından ücretsiz olan Play Store’dan yüklenebilir.

Uzaktan Whatsapp Ele Geçirme İşlemi

Aslında WhatsApp’ta bizim bildiğimiz hesap sistemi yok. Yani şöyle yok, bir kullanıcı adı ve şifre ile hesaba girmiyorsunuz. Bunun en büyük avantajı “acaba birisi şifremi biliyor mu” diye derdin olmuyor. WhatsApp’ı açıp sağ üst menüden WhatsApp Web yazısına tıklayın, burada WhatsApp Web üzerinde senin hesabının açık olduğu bilgisayarlar görünür. Hiçbir şey görünmüyorsa WhatsApp Web’de hesabınız hiçbir şekilde açık değil demektir. Bir şeyler görünüyorsa ve bundan haberiniz yoksa “tüm bilgisayarlardan çıkış yap” diyerek hesabınızı güvene alabilirsiniz.

Whatsapp Çalındığını Nasıl Anlarım?

Whatsapp Web’deki QR kodunu okutarak Whatsapp hesabınıza giriş yapıldığı için bunu anlamanın tek yöntemi arkadaşınızın telefonu üzerinden kendinize mesaj atmanız. Eğer mesaj okundu olarak görülüyorsa ve siz okumamışsanız Whatsapp hesabınız başkasının eline geçmiş demektir.

Whatsapp Hesabım Ele Geçirildi Nasıl Geri Alabilirim?

WhatsApp’ı her gün yeniden yükleyerek başkasının eline geçen hesabınızı geri alabilrisiniz. Bunun için en güvenli yollardan biri WhatsApp hesabınızın yetkisiz oturumlardan kurtulabilmesi için en iyi metotlardan biri onu her gün yeniden yüklemek olacaktır. Yükleme yaparken iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmeyi yapmanızda fayda var.

Bu haber içeriğinde uzaktan whatsapp ele geçrime işleminin nasıl yapıldığını sizlere anlattık. Buradaki bilgiler bilgi amaçlı olup whatsapp hesap çalma işlemine karşı önlemler almanız için hazırlanmıştır.

İlginizi çekebilir: Tiktok Hesap Çalma

Gündem 71 Teknoloji