Vali Sezer: “Eğitimde başarı için herkesin aynı yere katkı vermesi lazım”
Gündem 71 Editörü • 4 Ocak 2020 12:00
Vali Sezer: “Eğitimde başarı için herkesin aynı yere katkı vermesi lazım”
Kırıkkale Haber

Vali Sezer, Valilik Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, milli eğitimin toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren ve etkileyen bir kurum olduğunu söyledi.

Kırıkkale’nin eğitimdeki başarı durumunu Türkiye ortalamasında önlere çekmeyi hedef olarak seçtiklerini dile getiren Sezer, şöyle konuştu:

“İlimizde eğitimdeki başarı durumunun yükseltilebilmesi, okul idaresi ile öğretmenlerin motivasyonu ve okul aile birlikleriyle kurulan sağlam ilişkiyle alakalı bir durum. Okullarımızı ziyaret ederek değişik vesilerle okul aile birliklerimizle, öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Milli eğitimde Kırıkkale’nin durumunu daha da yükseltmek adına neler yapabiliriz, bununla ilgili bir takım istişarelerde bulunuyoruz, Yaklaşık bir yıldır bu istişarelerimiz devam ediyor. Belli konularda kararlar aldık. Bu kararlar hem akademik anlamda, hem sosyal ve sportif anlamda. Çocuklarımıza belli beceriler kazandıralım, çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlayalım noktasında oldu.

Hedefimiz doğrultusunda aldığımız kararlar var. Ancak karar almaktan ziyade bunun takip sistemi çok önemli. Alınan kararların aşağıya doğru nasıl yansıdığını görmek çok önemli. Bunun bir tarafı idare ise diğer tarafı öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve okul aile birliklerimiz. Her tarafı ilgilendiren bir mesele bu. Dolayısıyla bu alınan kararların her alana doğru yansıyıp yansımadığını tespit etmek çok önemli. Bu toplantılarımızın sebeplerinden bir tanesi de bu.

Herkesin, bütün kanalların aynı yere katkı vermesi lazım. Senkronize olmamız lazım. Gözeden çıkan suların ırmağa akması lazım ki ırmak kuvvetli aksın. Aynı şekilde sizler burayı besleyeceksiniz, öğretmenlerimiz besleyecek, öğrencilerimiz besleyecek, velilerimiz besleyecek, ilave olarak bizler besleyeceğiz ki aynı hedef doğrultusunda güçlü bir akış olsun”

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’de, eğitimde belirledikleri hedefi yakalayabilmek adına istişare toplantılarının Sayın Valimiz başkanlığında devam ettiğini, bugünde 8 ilçe, 17 merkez ilçeden toplam 25 Okul Aile Birliği Başkanı ile toplantı düzenlendiğini aktardı.

Konuşmaların ardından Okul Aile Birliği Başkanları söz alarak sorun, görüş ve önerilerini dile getirdi. Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, şube müdürleri ile okul aile birliği başkanları katıldı.

meb-2 Vali Sezer: "Eğitimde başarı için herkesin aynı yere katkı vermesi lazım" meb-3 Vali Sezer: "Eğitimde başarı için herkesin aynı yere katkı vermesi lazım"

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!