Whatsapp Video İndirme
Gündem 71 Editörü • 13 Şubat 2022 21:50
Whatsapp Video İndirme

Whatsapp video indirme ve Whatsapp video kaydetme nasıl yapılır gibi sorularınıza adeta bir cevap niteliğinde olan haber içeriğini sizin için derledik.

WhatsApp, kişilerinizle birkaç alternatif yolla iletişim kurabileceğiniz çok amaçlı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu yollardan biri, WhatsApp üzerinden arkadaşlarınıza video göndermektir. Bu haber içeriğinde Whatsapp üzerinde arkadaşlarınıza gönderdiğiniz Whatsapp videolarını indirme yönteminden bahsedeceğiz.

Whatsapp Video İndirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp videoları, Facebook ve Twitter’ın aksine uygulamanın içinden indirilebilir. Ancak, telefonunuzda otomatik indirmeleri devre dışı bıraktıysanız, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma hizmeti olan Whatsapp’tan videoları şu şekilde indirebilirsiniz:

 1. Öncelikle, telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve ayarlara gidin.
 2. Medya indirme ayarlarının gereksinimlerinize uygun olup olmadığını kontrol etmek için ‘Veri ve depolama kullanımı’nı seçin. WhatsApp’ın mobil veri kullanırken, Wi-Fi’ye bağlıyken ve dolaşımdayken videoları indirip indirmeyeceğini seçebilirsiniz.
 3. Seçeneklerin her biri için fotoğrafları, sesleri, videoları, belgeleri veya aşağıdakilerin herhangi bir kombinasyonunu indirmeyi seçebilirsiniz.
 4. Mobil veri kullanıyorsanız veya seyahat ediyorsanız, videoları yalnızca Wi-Fi’ye bağlıyken indirmeniz önerilir.
 5. Mobil veri kullanırken bir video indirmek istiyorsanız ve indirme ayarlarınız otomatik değilse tek yapmanız gereken sohbete gitmek ve gönderilen bir videonun ortasına yerleştirilmiş indirme simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.
 6. Yanlışlıkla silmiş olabileceğiniz bir videoyu yeniden indirmek isterseniz. Videonun orijinal olarak gönderildiği sohbete gitmeniz gerekecek ve indirme düğmesi gönderinin sol alt köşesine yerleştirilebilir.
 7. WhatsApp’tan indirdiğiniz herhangi bir video telefonunuzun Dosya Yöneticisinde bulunan varsayılan olarak oluşturulan, “WhatsÁpp” klasöründe bulunur.

Whatsapp Durum Video İndirme Nasıl Yapılır?

whatsapp video indirme

WhatsApp, durum dosyalarını (fotoğraflar / videolar) cihazınıza kaydeder. Ancak bunlar 24 saat sonra silinir. Yani, yapabileceğiniz şey onları geçici klasörden kopyalamak ve güvenli bir yere kaydetmek. İşte şimdi bunu nasıl yapacağınız açıklıyoruz;

Not: Bunu gerçekleştirmek için bir Dosya Yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız olacak. Çoğu telefonda (Samsung, LG, Sony, Xiaomi ve OnePlus gibi) varsayılan olarak yüklenmiştir. “Dosyalar” veya “Dosya Yöneticisi” adlı bir uygulamayı arayarak bulabilirsiniz. Hiçbiri yoksa (Nokia Android telefonlarda olduğu gibi), Solid Explorer veya ES Dosya Yöneticisi indirip kullanabilirsiniz.

 1. Kaydetmek istediğiniz durumu görüntüleyin. Bu, telefonun deposunda aynısının geçici bir kopyasını oluşturacaktır.
 2. Dosya Yöneticisi uygulamanızı açın (Dosya Yöneticisi ile)
 3. “Gizli dosyaları göster” seçeneğini etkinleştirin.
 4. WhatsApp klasörüne gidin – Dahili depolama > WhatsApp > Media >. Status.
 5. Kaydetmek istediğiniz fotoğrafları / videoları kopyalayın.
 6. Bunları farklı bir klasöre yapıştırın.

Bu kadar! Kopyalanan fotoğraflar veya videolar sonsuza kadar saklanacaktır. Daha sonra kopyalandığı klasörü açarak bunlara istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Whatsapp’ta Video Kaydetme

Bu işlem, iOS sistemleri ve Android cihazlar için aynıdır. Bu nedenle bir WhatsApp videosunun iki sistem için kaydedildiğini açıklamaya gerek yoktur, tek başlıkta anlaşılabilir. İşte adımlar:

 • Öncelikle telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını (bkz.WhatsApp) açmalısınız.
 • Bundan sonra, kaydedeceğiniz videoyu göndermek istediğiniz kişiye dokunun.
 • Alt satırda bir kamera simgesi görüyor olmalısınız. Metin kutusu ile ses kayıt düğmesi arasındadır. Bu simgeye dokunun.
 • Ona dokunduğunuzda, telefonunuzun ekranında kamera açılır. İOS cihazlarda ekranın sağ üst kısmında bulunan flaş veya gece modunu ayarlayabilir, Android cihazlarda sol alt köşede flaşı ayarlayabilirsiniz.
 • Şimdi, alt kısmın ortasındaki dairesel düğmeyi basılı tutarak bir video kaydedebilirsiniz. Dairesel düğmeye dokunursanız, bir fotoğraf çekersiniz. Düğmeyi basılı tuttuğunuzda, bir video kaydedeceksiniz. Tutmaya başladığınızda, video 3 saniye sonra kaydedilmeye başlayacaktır.  
 • Kaydettiğiniz videoyu yakınlaştırmak istiyorsanız, dairesel düğmeyi tutan parmağınızı kaydırmalısınız. Parmağınızı kaydırdığınızda, yakınlaştırmak istediğiniz yeri yakınlaştırırsınız. Daha sonra çıkarmak isterseniz tek yapmanız gereken parmağınızı tekrar dairesel düğmeye kaydırmaktır.
 • Video kaydını bitirmek istediğinizde parmağınızı düğmeden kaldırın.

Whatsapp Video İndirme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

WhatsApp’ta Maksimum Video Boyutu Nedir?

Göndermek istediğiniz bir WhatsApp videosu 16 GB’a kadar olabilir. 16 GB’den büyük bir video kaydederseniz videoyu göndermeden önce WhatsApp’ta uzunluğunu düzenleyebilirsiniz.

WhatsApp Videosu Ne Kadar Uzun?

Telefonların çoğunda 16 GB boyutu yaklaşık 90 saniye ve 3 dakikadır.

WhatsApp’a Kaydettiğim Videoyu Gönderdikten Sonra Silebilir Miyim?

Evet, herkes için veya sadece sizin için silebilirsiniz. Videoyu gönderdiğiniz kişi video mesajınızı görmezse, siz onu herkes için sildiğinizde videonuza erişmez. Ancak video, siz silmeden önce kişinin fotoğraf ve video kitaplığına indirilebilir.

Sonuç

WhatsApp üzerinden nasıl video indirilir, Whatsapp video indirme nasıl yapılır gibi soruların aklınızda net bir şekilde açıklandığını umuyoruz. Videoları video kitaplığınızda bulmaya çalışmak yerine videoyu doğrudan WhatsApp’a kaydedebilirsiniz. 

Üstelik WhatsApp üzerindeki videoları pratik bir şekilde düzenleyerek sevdiklerinize yeniden gönderebilirsiniz.

Dilerseniz Whatsapp ile ilgili bir önceki haber içeriğimiz olan Uzaktan Whatsapp Ele Geçirme adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi