WinRAR Şifre Kırma [2022]
Gündem 71 Editörü • 13 Şubat 2022 23:54
WinRAR Şifre Kırma [2022]

Winrar şifre kırma yöntemleri sayesinde açılmayan .rar dosyalarının şifrelerini öğrenerek dosyalara erişebilirsiniz.

WinRAR, WinZip ile rakip bir üründür; bu ürünler dosyaları sıkıştırır / açar ve arşivler. Ayrıca, önemli bir ZIP veya RAR dosyasını belirli bir süre için bilgisayarınıza kaydetmeniz ve istenmeyen kişilerin içeriğine bakmasını önlemek için üzerine bir parola koymanız da gerekebilir, ancak dosyaları kontrol etmeye karar verdiğinizde parolayı unutursanız hiç panik yapmayın, bu haber içeriğinde verilen winrar şifresi kırma yöntemleri ile bu işlem sorun olmaktan çıkıyor.

Elinizde parola korumalı bir WinRAR arşivi var ve şifresini bilniyorsunuz ne yaparsınız? Doğal olarak şifresini kırarsınız. Ama şifre kırma işlemi nasıl yapılıyor bilmiyorsanız aşağıda verilen şifre kırıcı işlemleri arasından sizin için en uygununu seçerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

WinRAR Şifre Kırma İşlemi Adımları

WinRAR şifresini kırmanın sayısız yolu vardır, ancak bu üç harika yöntemi uyguladıktan sonra, WinRAR şifre kırma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

Yöntem 1. Sık Kullanılanlarla WinRAR Şifresi Kırma

WinRAR şifresini kırmak istiyorsanız, bir bilgisayar korsanı gibi düşünmeniz gerekecek. Bir bilgisayar korsanı gibi düşünmekle demek istediğim, onların temel uygulamalarını takip etmeye başlamanız gerektiğidir. İnsanların% 99’unun kendileri için anlamlı olan şifreleri (Örneğin arabasının numarası, evcil hayvanının adı, Sosyal Güvenlik Numarası vb.) Koyduğunu zaten bildiğiniz gibi, aksi takdirde hatırlamaları oldukça zor olacaktır. Birçok kişi abc, 12345, vb. gibi bazı yaygın ve kolay şifreler belirler.

Yani, başka bir şey denemeden önce, şifrelerimizi tahmin etmeye ve en sık kullanılan şifreleri deneyebiliriz, denemeye değer.

Adım 1: RAR Dosyasını açın.

Adım 2: RAR dosyasındaki dosyaları / verileri istediğiniz konuma çıkarın.

Adım 3: Yeni bir iletişim kutusu açılacak ve çıkarma işlemi gerçekleşmeden önce sizden şifreyi girmenizi isteyecektir. Tahmininizin doğru olup olmadığını kim bilebilir, tahminlerinizi girin.

winrar şifre kırma

Parolayı tahmin edecek kadar şanslıysanız, çıkarma işlemi hemen başlayacak ve sıkıştırılmamış dosyalarınızı alacaksınız.

Yöntem 2. WinRAR Şifre Kırma CMD

Çoğu zaman şifreyi kurtarmak için çeşitli yazılımlar kullanırız. Ancak bunu herhangi bir yazılımın yardımı olmadan da yapabiliriz. İhtiyacınız olan tek şey Windows “Not Defteri” içindeki yerleşik bir araçtır. WinRAR şifresinin kilidini açmak için birkaç Not Defteri numarası vardır, bu numaralardan biri aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Not: Bu yöntem yalnızca .RAR dosyalarında çalışır ve yalnızca sayısal şifreleri kırabilir. Bu şifre kırıcıyı yapmak için WinRAR’ın kurulu olması gerekir.

Not defteri ile ilgili adımlar aşağıdadır:

Adım 1: ‘RARCrack’ adıyla yeni bir klasör oluşturun.

Adım 2: Not defterini başlatın ve aşağıdaki kodu yapıştırın.

TITLE PASSWORD HACKER
ECHO OFF
COLOR 03
SET PSWD=0
SET DEST=%TEMP%\%RANDOM%
MD %DEST%
CLS
ECHO.
ECHO Drag and drop the archive into this window...
ECHO.
SET/P NAME=
IF EXIST "%NAME%" GOTO START
:PATH
CLS
ECHO.
ECHO Cannot find the file specified. Please enter the archive path...
ECHO.
SET/P NAME=
IF EXIST "%NAME%" GOTO START
GOTO PATH
:START
CLS
SET /A PSWD=%PSWD%+1
ECHO.
ECHO GENERATING PASSWORDS...
ECHO CURRENT PASSWORD = %PSWD%
UNRAR E -INUL -P%PSWD% "%NAME%" "%DEST%"
IF /I %ERRORLEVEL% EQU 0 GOTO FINISH
GOTO START
:FINISH
RD %DEST% /Q /S
CLS
ECHO.
ECHO PASSWORD FOUND!
PAUSE>NUL
CLS
ECHO.
ECHO FILE  = %NAME%
ECHO HACKED PASSWORD = %PSWD%
PAUSE>NUL
EXIT

Adım 3: Kodu, 1. adımda yaptığınız klasöre RARCrack.bat olarak kaydetmek için Kaydet’i seçin.

winrar sifre kirma 2

Adım 4: Son olarak, WinRAR’ın kurulu olduğu klasöre gidin. Genellikle bu C: \ Program Files \ WinRAR olacaktır. UnRAR.exe olarak bilinen bir dosya bulun ve Adım 1’de oluşturduğunuz klasöre kopyalayın.

Adım 5: Güvenlik şifre kırıcıyı kullanmaya başlayın! (Grup dosyasını çalıştırın)

Not: Hem toplu iş dosyasını hem de UnRAR.exe’yi aynı klasörde tutmayı unutmayın. Yoksa program çalışmaz. UnRAR.exe dosyasını yeniden adlandırmayın. Bu parola kırıcı yalnızca sayısal parolaları kırabilir. Bu parola kırıcı, 0 (sıfır) ile başlayan parolaları kıramaz.

Yöntem 3. Çevrimiçi WinRAR Şifresi Kırma

Birçok çevrimiçi hizmet, WinRAR parola korumalı dosyaları ele geçirmeyi teklif eder. Örneğin; lostmypass.com/file-types/rar/ adresine giderek, dosyayı çevrimiçi sunucularına yüklerseniz parola korumalı WinRAR dosyalarınızın kilidini açar ve parolayı çözdükten sonra indirmeniz için size yeni bir RAR dosyası sağlar, bu farklı bir dosya olur, ancak orijinal dosyanızla aynı verileri içerecektir. İşte bunu nasıl yapacağınız:

Adım 1: Favori tarayıcınızı açın ve http: //www/lostmypass.com/file-types/rar/ adresini ziyaret edin.

2. Adım: Web sitesinin yüklenmesini bekleyin ve ardından “Dosyaları Aç” ı tıklayın.

Adım 3: Şimdi, sisteminizden RAR dosyasını bulun ve “Dosyayı Aç” ı tıklayın.

winrar şifre kırma sitesi

Adım 4: Parolayı RAR dosyanızdan kaldırmak için web sitesinin açma işleminin yapılmasını bekleyin. Tamamlandığında, size kilidini açmak istediğiniz verilerle yeni bir indirme bağlantısı sağlayacaktır.

Gizlilik için, çevrimiçi şifre kırma hizmeti tavsiye edilmiyor çünkü yüksek bir veri sızıntısı olasılığı var.

WinRAR Şifre Kırma Video Anlatım

Sonuç

Özetle, bu üç yöntemi kullanarak, RAR dosyanızın şifresini herhangi bir sorun olmadan Winrar şifre kırma programsız programlı keskin çözüm olarak kırabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

WinRAR Şifre Kırma Programsız Nasıl Yapılır?

Evet WinRAR şifre kırma işlemini programsız olarak cmd ve çevrimiçi siteler aracılığıyla yapabilirsiniz.

WinRAR Şifre Kırma Kesin Çözüm

Haber içeriğinde verilen WinRAR şifre kırma yöntemleri sayesinde kesin çözüme ulaşacaksınız.

WinRAR Şifre Kırma Sitesi

WinRAR şifre kırma sitesi ile çevrimiçi .rar uzantılı ve şifreli dosyalarınızı yükleyerek programsız olarak şifrelerini kırarak dosyalara erişebilirsiniz.

Bu haber içeriği hoşunuza gittiyse bir diğer içeriğimiz olan Wifi şifre kırma içeriğini de okuyabilirsiniz.

Gündem 71 Teknoloji