YouTube Video İndir
Gündem 71 Editörü • 27 Ekim 2020 00:25
YouTube Video İndir

Her saniye YouTube’a yeni bir video yükleniyor. İşte Youtube video indir meyi nasıl yapacağınızı bu haber içeriğinde sizler için kolay yollardan anlattık.

YouTube’da milyarlarca saatlik video var. Kelimenin tam anlamıyla video dünyası denilebilir. Bu, 2005’ten beri video yüklemek ve izlemek için gidilecek yer olan en iyi siteyle ilgili en şaşırtıcı istatistik olmasa gerek. Bazı zamanlar olur ki YouTube’da yer alan videoların kendi bilgisayarınızda veya telefonunuzda olmasını gerçekten istersiniz veya buna ihtiyaç duyarsınız. Ancak YouTube videolarını indirme konusu ortaya çıktığında, ele alınması gereken bir küçük bir soru ortaya çıkıyor: Yasal mı?

Telif hakkı açısından, kendi kişisel çevrimdışı kullanımınız için bir video indirdiğiniz sürece, muhtemelen bir sorun yaşamazsınız. Google’ın YouTube için hizmet şartlarını göz önünde bulundurduğunuzda bu olay daha katıdır; “Erişim, çoğaltma, indirme, dağıtma, iletme, yayınlama, görüntüleme, satma, lisans verme, değiştirme, değiştirme veya başka türlü yetkiniz yoktur. (a) Hizmet tarafından açıkça yetkilendirildiği şekilde veya (b) YouTube’un ve varsa ilgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni olmadan Hizmetin herhangi bir bölümünü veya herhangi bir İçeriği kullanma.

Resmi olmayan kanallar aracılığıyla YouTube videolarını çevrimdışı ve reklamsız olarak izleyebilirsiniz. Bunun dışında YouTube’un reklam yayınlamasının bir nedeni var: İnsanlar bu şekilde geçimini sağlıyor.

Bir video paylaşmak istiyorsanız, çoğu zaman videoyu indirmenize gerek yoktur. YouTube ve diğer video sitelerinin çoğu, sosyal ağlar aracılığıyla paylaşmaya, yerleştirmeden e-postaya göndermeye kadar her şeyi kolaylaştırır.

Ancak bazı zamanlarda YouTube videolarını cihazınıza indirmeniz, mp3, mp3 ve hd olarak dönüştürmeniz gerekebilir.

YouTube Video İndir me Nasıl Yapılır?

YouTube video indirmek için masaüstü bilgisayar ve mobil cihazlar için farklı yöntem ve programlar mevcuttur. İşte Youtube ’den Video Nasıl İndirilir? öğrenmek ve adım sırasını takip etmek için sayfayı aşağı kaydırın..

Masaüstü Bilgisayar’da YouTube Video İndir

YouTube Video İndirme Programı

Üçüncü taraf YouTube video indirme programı, çevrimiçi videoları indirmek için en kolay yollardan bir tanesidir.. Genellikle, istediğiniz YouTube videosunun URL’sini programa yapıştırırsınız ve bulabileceği en yüksek kaliteli sürümü indirir.

WinX YouTube Downloader adlı program tam da adına uygun olarak hizmet sunar; Program, basit bir arayüz sayesinde: 8K’ye kadar videoları kaliteli olarak alır ve birçok formatta indirir. Başlamak için bir YouTube URL’sini kopyalayın ve Bağlantıyı Yapıştır düğmesini tıklayın. 

winx-youtube-video-indir-mp4 YouTube Video İndir

1080p Yüksek Çözünürlük (HD) biçimindeki videolar için bu genellikle bir MP4 dosyasıdır. Daha yüksek kalitede bir video için (4K ve hatta 8K videolar) dosya formatı tipik olarak MKV’dir.

Matroska olarak da adlandırılan MKV dosyası içinde herhangi bir sayıda kodek kullanan video içerebilir. İndirdiğiniz videoları oynatmanın kusursuz yolu, her tür video dosyasını oynatan Windows için VLC Media Player’ı kullanmaktır. (Aşağıda bununla ilgili daha fazlasını okuyun.)

VLC Player İle YouTube Videoları İndir

youtube-video-indir-vlc-player YouTube Video İndir

Yukarıda VLC Media Player’dan bahsettik, VLC Player, Windows kullanıcıları için şimdiye kadar oluşturulmuş hemen hemen tüm medyaları oynatan harika bir araçtır. Ayrıca, biraz karışık da olsa YouTube videolarını indirme yeteneğine sahip. (Bununla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, VLC’yi tam olarak yeniden kurmanız ve bunun çalışması için önbelleğinizi temizlemeniz gerekebilir.)

YouTube Videosu VLC Player ile indirme adımları;

Bir YouTube videosunun URL kopyalayın, ardından VLC’yi açın. Medya menüsünden Açık Ağ Akışı (Ctrl + N) seçin ve URL’sini yapıştırın. Oynat’ı tıklayın . Video oynatılırken Araçlar> Codec Bilgileri’ne gidin . Altta “Kaynak” adlı bir kutu vardır – bu kutuda gördüğünüz URL’yi kopyalayın.

youtube-video-indir-vlc-player-02 YouTube Video İndir

Web tarayıcınızda yeni sekme açın ve kopyaladığınız URL’yi adres çubuğuna yapıştırın. Video otomatik olarak oynamaya başlayacaktır. Videoyu tarayıcıda görüntülerken, dosyayı yerel olarak saklamak için indirme seçeneği göreceksiniz.

Yardımcı Web Siteleri

YouTube video indirmek için program yüklemek istemiyor musunuz? İşte o zaman YouTube video indirici siteler yardımınıza koşuyor. Video indirme yardımcı siteleri indirme işini sizin için yapar, videonun boyutuna ve kalitesine bağlı olarak dönüştürme işlemi ardından bir indirme bağlantısı verir. Size sadece indirme bağlantısını tıklamak kalır.

İşte birkaç YouTube video indirme sitesi;

VidPaw

widpaw-youtube-video-indir-siteler YouTube Video İndir

VidPaw olağan özellikleri sunar ve 1.000’den fazla video sitesi ile çalışır. 720p MP4 video dosyasından daha büyük video / ses dosyası indirmeleri desteklemez. İsterseniz videoyu 2160p WebM formatında tek başına indirebilirsiniz. YouTube’dayken VidPaw’ı anında çalıştırmak için bir video URL’sini (“www.youtubepaw.com”) ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Keepvid.ch

Bu site , “youtube video indir” araması yaptığınızda Google’da üst sıralarda yer alır. Bir YouTube URL’sini yapıştırmak için basit bir arayüze sahiptir. Ayrıca yaklaşık 1.000’den fazla siteyi destekler. Bir video için en yüksek kalite yalnızca 1080p’dir.

Uzantılar

Bir tarayıcı uzantısı size YouTube video indirme konusunda çok büyük kolaylık sağlayabilir. Özellikle Chrome’u birincil tarayıcınız olarak kullanıyorsanız bu işlem oldukça kolay olacaktır.

youtube-video-indir-chrome-uzantilar YouTube Video İndir

Video DownloadHelper uzantısı ücretsiz olmakla birlikte tüm tarayıcılar için geliştirilmiş gelişmiş bir video indirme denetleyici uzantısıdır. Web sayfasındayken uzantı simgesi canlandığında bir videonun indirilebilir olduğunu anlarsınız.

Mobil Cep Telefonunda YouTube Video İndir

youtube-video-indir-mobil YouTube Video İndir

Mobil cep telefonu ve tabletler de YouTube üzerinden video indirme işlemi telefon yazılımınıza göre basit bir kaç uygulama ile yapılabilmektedir. Eğer ki telefonunuz ya da tabletiniz Android işletim sistemine sahipse YouTube video indir mp3youtube video indir apk uygulama dosyasını cihazınıza yüklemeniz yeterli olacaktır. InsTube adlı uygulama sayesinde ücretsiz olarak YouTube video ve müzik indirebilirsiniz. (Uygulamayı sitesi üzerinden cihazınıza indirin ve ardından yükleyin. Güvenlik ayarlarınıza girmeniz ve “Bilinmeyen kaynaklar” ı etkinleştirmeniz gerekebilir.)

Sonuç

Daha önce sizin için zor olan YouTube video indirme işlemini, haber içeriğimizde anlatılan yöntemler ile YouTube video indirici siteler ve uygulamalar sayesinde kolay bir şekilde yapabilmektesiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

YouTube Videolarını İstediğim Formatta İndirebilir Miyim?

YouTube videoları veya ses dosyaları mp3, mp4, 3gp, m4a veya webm formatlarında indirmeleri mümkündür. Tüm formatlar, çalışma aralıklarında en yüksek kalitededir.

YouTube Videolarını .Mp3’e Dönüştürebilir Miyim?

Evet, YouTube videolarını mp3 formatına (128 kbps) dönüştürmek mümkündür. Ek olarak, daha iyi bir ses kalitesi algısı elde etmek için müzik m4a formatınızı indirebilirsiniz.

YouTube Videolarını İndirebilmek İçin Herhangi Bir Bilgi Vermem Gerekiyor Mu?

Hayır ve kullanıcı memnuniyetini göz önünde bulunduran birincil endişemiz budur. İhtiyaç duyulmadığı için asla şifrenizi veya hassas verilerinizi istemiyoruz. Sağlamanız gereken tek şey indirmek istediğiniz videonun bağlantısıdır. Oldukça basit.

Videoları Doğrudan YouTube’dan İndirebilir Misiniz?

YouTube yalnızca premium kullanıcıların video indirmesine izin verir. YouTube için ödeme yapmak istemiyorsanız, videoları indirmek için haber içeriğimizde verilen ücretsiz araçları kullanabilirsiniz.

Bir Videoyu Çevrimdışına Nasıl Kaydedebilirsiniz?

YouTube’un premium üyeliğini satın alırsanız, video indirmenize izin verir. Ancak bunun için ödeme yapmalısınız.

Videoları YouTube’dan Bilgisayarıma Kopyalayabilir Miyim?

Bunu yapmak için video kayıt programlarını kullanabilirsiniz. Yine de YouTube videolarını indirmek çok daha kolay.

Dilerseniz bir önceki haber içeriğimiz olan Youtube Müzik İndirme Nasıl Yapılır? adlı içeriğe göz atabilirsiniz.

Gündem 71 Teknoloji