İbrahim Kalın Kimdir? MİT Başkanı İbrahim Kalın Nerelidir?
Gündem 71 Editörü • 5 Haziran 2023 21:38
İbrahim Kalın Kimdir? MİT Başkanı İbrahim Kalın Nerelidir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı olarak görevlendirilen İbrahim Kalın kimdir, nerelidir?

İbrahim Kalın, Türk siyasetçi, akademisyen ve yazardır. 26 Mart 1968 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek Rutgers Üniversitesi’nde felsefe alanında yüksek lisans ve doktora yapmıştır.

Kalın, 2005-2009 yılları arasında Başbakanlık Başdanışmanı olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak atandı. Ayrıca 2015 yılından bu yana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözcülüğünü yapmaktadır.

İbrahim Kalın, ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli konularda makaleler ve kitaplar yazmıştır. Felsefe, siyaset, kültür ve İslam düşüncesi gibi konular üzerinde çalışmalar yapmıştır. Ayrıca televizyon programlarında düşüncelerini paylaşmaktadır. Türkçe, İngilizce ve Arapça gibi dilleri akıcı bir şekilde konuşabilen Kalın, birçok uluslararası konferans ve panelde de konuşmacı olarak yer almıştır.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!