Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Kimdir?
Gündem 71 Editörü • 10 Ağustos 2023 07:13
Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Kimdir?

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas kimdir biyografisi bilgileri sizin için haberimizde paylaştık.

9 Ağustos 2023 tarih ve 31616 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanan 2023/ 376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale Valiliğine atanan Mehmet Makas Kimdir? İşte Vali Makas’ın biyografisi okumak için aşağı kaydırın.

Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Kimdir?

mehmet-makas-kirikkale-valisi-kimdir Kırıkkale Valisi Mehmet Makas Kimdir?

Mehmet MAKAS, 1975 yılında Karabük ili Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Safranbolu’da tamamladı.

Yükseköğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek Lisansını yaptı.
2000 yılında Kastamonu’da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak üzere altı ay süre ile İngiltere’ de Londra Middlesex Üniversitesi’nde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi kursu aldı.

Kaymakamlık kursunu da başarıyla tamamlayarak sırasıyla Sivas ili İmranlı ilçesi Kaymakamı, Gümüşhane ili Köse ilçesi Kaymakamı, Erzurum ili Tortum ilçesi Kaymakamı, Erzincan ili Refahiye ilçesi Kaymakamı, İzmir ili Bayındır ilçesi Kaymakamı, Bursa ili Gürsu ilçesi Kaymakamı ve İstanbul ili Zeytinburnu ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Erzincan Valisi olarak atanarak, 18.06.2020 tarihinde görevine başladı.

Vali Mehmet Makas, evli ve bir çocuk babasıdır.

Vali Mehmet Makas 10.08.2023 tarihinde Atama Kararnamesi ile Kırıkkale Valisi olarak atandı.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!