Mesut Yıldırım Kimdir? (Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı)
Gündem 71 Editörü • 9 Aralık 2020 10:28
Mesut Yıldırım Kimdir? (Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı)

Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Yıldırım kimdir biyografisi bu haber içerisinde detaylı olarak sizin için derledik.

22 Eylül 1990’da Kırıkkale’de dünyaya gelen Yıldırım, ilk ve orta öğrenimini Şehitler İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini ise Kırıkkale Anadolu Teknik Lisesinde almıştır, ardından Kırıkkale Üniversitesi Makine Bölümünü bitiren Yıldırım aynı zamanda Kamu Yönetimi lisans mezunu olup Kırıkkale Üniversitesinde Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmaktadır. 2011 yılında Ankara Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumuna atanan Yıldırım, buradaki 4 aylık görev süresinin ardından Kırıkkale’ye dönüş yapıp MKE Mühimmat Fabrikasında göreve başlayan Yıldırım; Teknikerler Birliği 3. Olağan genel kurulunda Kırıkkale Şube Başkanı seçilmiştir. 2 sene bu görevi sürdürdükten sonra 2019 yılında “Tüm Gayretimiz Teknikerlerimiz”vizyonu ile çıktığı yolda diğer şubeler ile birlikte Türkiye Teknikerler Konfederasyonunu kurma yolunda Kırıkkale Teknikerler Derneği Kurucu başkanlığı görevini üstlenen Yıldırım, önce Fedarasyon ardından da Konfedarasyon olma yolunda ki çalışmalarını sürdürmektedir.

10 yıllık memuriyet hayatında edindiği vizyon; Tüm tekniker meslektaşlarının birliktelik kültürünü benimsediği, milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığı,özlük, sosyal ve ücret hakları konusunda yeni kazanımlar elde etmek için mücadele ettiği ve tüm eylemlerin meşru yollar kullanılarak yapılmasını benimsediği bir dernekçilik olan Mesut Yıldırım, halen Kırıkkale Teknikerler Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Gündem 71 Biyografi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!