Abdil Koç Kimdir? (Keskin Kaymakamı)
Gündem 71 Editörü • 6 Aralık 2020 11:06
Abdil Koç Kimdir? (Keskin Kaymakamı)

Keskin Kaymakamı Abdil Koç kimdir biyografisi bu haber içerisinde detaylı olarak sizin için derledik.

İşte Keskin Kaymakamı Abdil Koç biyografisini okumak için sayfayı aşağı kaydırın.

Abdil Koç Kimdir?

Afyonkarahisar doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Aralık 2009’da Burdur Kaymakam Adayı olarak görevine başlamıştır.

İzmir’de teftiş stajını, Sandıklı’da refiklik stajını ve Burdur’da vilayet stajını tamamlayan Kaymakam Abdil KOÇ, Bolu’nun Mengen ilçesinde Vekil Kaymakamlık görevini yürütmüştür. İçişleri Bakanlığı tarafından dil eğitimi almak ve Alman idari sistemi hakkında incelemelerde bulunmak üzere bir yıllığına Almanya’ya gönderilmiştir. Yurtdışından döndükten sonra Kaymakamlık kursunu tamamlayarak kura ile Rize/İkizdere Kaymakamlığı’na atanmıştır. Kaymakam Abdil KOÇ, burada üç yıl çalıştıktan sonra iki yıl süre ile Artvin’in Ardanuç ilçesinde görev yapmıştır.

Ardanuç Kaymakamlığı döneminde Suriye/Fırat Kalkanı Bölgesi’ndeki insani yardım faaliyetlerini koordine etmek üzere Vali Yardımcısı olarak Kilis Valiliği emrine görevlendirilmiş ve altı ay bu bölgede çalışmıştır. Buradaki görevinin sona ermesiyle birlikte 18.09.2017 tarihinde Arpaçay Kaymakamlığına atanmış..14.07.2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesiyle Keskin Kaymakamlığı’na atanmış olup, 27.07.2020 tarihi itibariyle ilçemizdeki görevine başlamıştır. Evli ve iki çocuk sahibi olan Kaymakam Abdil KOÇ, ileri düzey İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Gündem 71 Biyografi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!