Ahmet Altun Kimdir?
Gündem 71 Editörü • 19 Ekim 2020 19:39
Ahmet Altun Kimdir?
Kırıkkale Haber

Bahşılı Kaymakamı Ahmet Altun kimdir ve nerelidir işte Ahmet Altun biyografisi.

1983 yılında Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Sarıkaya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve 2006 yılında buradan mezun oldu. Mezuniyet sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bakanlık İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başladı.

Yaklaşık 1,5 yıl çalıştıktan sonra, İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine geçiş yaptı. Sırayla valilik stajı, kaymakam refikliği stajı ve Mülkiye Müfettişleri ile beraber teftiş stajını tamamladıktan sonra, dil eğitimi almak ve ABD yönetim sistemi hakkında araştırmalar yapmak üzere 1 yıllığına ABD’nin Maryland eyaletine gönderildi. Burada bulunduğu süre içerisinde dil eğitiminin yanında, BM nezaretindeki Daimi Türk Temsilciliği’nde Dışişleri Stajını tamamladı ve çeşitli uluslararası toplantılara katıldı.

Yurtdışı dönüşü Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak Konya-Yunak, Artvin-Yusufeli, Kastamonu-Doğanyurt Kaymakamlığı ve Diyarbakır Valiliği Hukuk Müşavirliği görevlerinde bulunmuştur.

Bahşılı Kaymakamı Ahmet Altun, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tuba hanım ile evli olup ve 2 kız çocuğu babasıdır.

Kaynak: Kırıkkale Valiliği

Gündem 71

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!