Mehmet Nuri Ersoy Kimdir? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Nereli, Kaç Yaşında?
Gündem 71 Editörü • 3 Haziran 2023 23:48
Mehmet Nuri Ersoy Kimdir? Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Nereli, Kaç Yaşında?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabine de yeni Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirilen Mehmet Nuri Ersoy kimdir, nerelidir?

Mehmet Nuri Ersoy, Türk iş insanı, girişimci ve siyasetçidir. 6 Mart 1968 tarihinde Antalya’da doğmuştur. Eğitimini ABD’de Eckerd College’da tamamladıktan sonra, turizm sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde çalışmaya başlamıştır.

Mehmet Nuri Ersoy, 2000 yılında Türkiye’nin önemli turizm şirketlerinden biri olan Rixos Hotels’i kurmuştur. Rixos Hotels, Türkiye’de ve yurtdışında lüks oteller zinciri olarak faaliyet göstermektedir. Mehmet Nuri Ersoy, Rixos Hotels ile birlikte Türkiye’nin turizm sektöründe büyümesine katkıda bulunmuş ve uluslararası alanda tanınan bir marka haline gelmiştir.

Siyasi kariyerine Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) çatısı altında adım atan Ersoy, 2018 yılında Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı. Bakanlık görevi sırasında Türkiye’nin turizm sektörünün gelişimi ve tanıtımı üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Mehmet Nuri Ersoy, turizm sektörünün yanı sıra kültür ve sanat alanında da faaliyet gösteren bir isimdir. Türkiye’nin kültürel mirasını koruma ve tanıtma amacıyla çeşitli projelere imza atmıştır. Aynı zamanda turizm sektöründe sürdürülebilirlik ve çevre dostu uygulamaların önemini vurgulayan çalışmalara da destek vermiştir.

Ersoy, iş dünyasındaki deneyimi ve turizm sektöründeki başarılarıyla tanınan bir isimdir. Türkiye’nin turizm sektörünün gelişimi ve uluslararası tanıtımı konusunda önemli çalışmalar yapmış ve sektörün büyümesine katkıda bulunmuştur.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!