Merih Karayol Kimdir?
Gündem 71 Editörü • 22 Ekim 2020 15:53
Merih Karayol Kimdir?

Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı Merih Karayol kimdir biyografisi bilgileri sizin için haberimizde paylaştık.

Merih Karayol kimdir biyografisini okumak için sayfayı aşağı kaydırın.

1971 yılında Kırıkkale’ de doğdu. İlk ve orta eğitimini Kırıkkale’ de tamamladı. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında 1997 yılına kadar Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans Programına ara vererek Türkmenistan’ da Aşkabat Milli Müzesi projesinde yer aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri Abudabi ve Dubai’ de dönemin önemli projeleri: Zadco- Gasco Headquarters, Emirates Towers, Fairmont Sheikh Zayed Road, Dubai Havaalanı, Burj Al Arab, Abu Dhabi Trade Center ve National Bank of Abu Dhabi HQ projelerinde çalıştığı firmanın proje müdürü olarak görev yaptı. Mısır’ da Kahire Nil nehri kıyısında 40 katlı Fairmont Hotel projesinde de proje müdürü olarak görev aldı. 2003 yılında Türkiye’ ye döndü ve Keçiören Belediyesinde çalışmaya başladı. Cumhuriyet Kulesi projesinde kontrol mühendisi, Proje ve Ruhsat Şube Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Emlak İstimlak Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü; Ankara Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü; Gölbaşı Belediyesi İmar Müdürlüğü, Emlak İstimlak Müdürlüğü, Başkan Yardımcılığı ve Encümen üyeliği görevlerinde bulundu.

2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi. Çin, Malezya, Brezilya, İtalya, Katar, Kuveyt ve Cezayir’ de bulunarak bölgenin önemli projelerini inceledi.

FB_IMG_1573579480826 Merih Karayol Kimdir?

Gündem 71 Biyografi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!